zpět na aktuality !
30/05/2023

Úspěch tří studentů v soutěži Cena Karla Hubáčka - Stavba roku 2023

V soutěži Cena Karla Hubáčka - Stavba roku 2023 se našim studentům a absolventům podařilo získat hned tři ceny najednou.


V kategorii studentské práce - cena veřejnosti

1. místo Adam Šikýř (absolvent) - hotelový pokoj

2. místo Vojtěch Piroch - sedadlo do veřejného prostoru Soulad


V kategorii studentské práce - cena Junior

Nominace za projekt NATURAL - Matyáš Břeský (absolvent)


Hotelový pokoj - Adam Šikýř

Pokoj je navržen v moderním stylu s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí. V interiéru jsou dosazeny prvky z recyklovaných materiálů a je řešen tak, aby od návrhu, přes výrobu až po užívání byl co nejvíce v souladu s přírodou.

Soulad - Vojtěch Piroch

Soulad - vychází ze vzájemného ​prolínánání dvou vrstev v jeden ​celek. Sedadlo je koncipováno​ především do exteriéru. Sloužit může například pro ​odpočinek v parku. Problém by mu, ​nedělalo ani využití v interiéru​ například v knihovnách či kavárnách. Sedadlo je určeno pro dvě osoby, přičemž ​každá sedí v jiném směru a tím je zaručen klid a soukromí.

Natural - Matyáš Břeský

Je projekt inspirovaný legendárním Camper vanem VW T2 CAMPER VAN. Vůz disponuje vyklápěcí střechou, takže se v samotném interiéru ušetří spoustu místa, kterého je často nedostatek. Značka Volkswagen se proslavila ve světe autoprůmyslu díky propracovanému vzhledu a spolehlivosti. Právě od těchto dvou faktorů jsem se odrážel v návrhu. Inspirací mi byla i švédská automobilka Volvo, na jejichž sociálních sítích mě zaujaly návrhy dřevěných staveb ve stylu bungalov.