zpět na aktuality !
22/05/2023

1. místo v soutěži Design Award 2023 pro Anetu Tůmovou

Dne 11. 5. 2023 na Střední škole a Vyšší odborné škole reklamní a umělecké tvorby Michael konal 2. ročník DESIGN AWARD DAY určený pro budoucí designéry a architekty. Jeho součástí bylo také vyhlášení výsledků soutěže Design Award. Pro návštěvníky byl připraven zajímavý program. Od rána probíhaly odborné přednášky významných designérů a renomovaných společností.

V kategorii Produktový design získala 1. místo Aneta Tůmová, žákyně 3. ročníku oboru Design interiéru, se svým návrhem němého sluhy NObE.

Němý sluha NObE vznikl v rámci školní práce „Úložný nábytek.“    

Skládá se z věšáku a botníku, které jsou inspirovány tvarem noty. Jedná se o kreativní a originální řešení, které může zaujmout každého, kdo se zajímá o design. Botník je vyroben z jasanové spárovky, což z něj dělá nejen krásný prvek interiéru, ale také velmi odolný a trvanlivý kus nábytku. Jeho jednoduchý a moderní design perfektně doplňují ocelové trubky, které tvoří věšák. Jasanová spárovka je natřena voskem do vnitřních prostorů a na ocelové trubky byla použita matná černá syntetická barva. Tento materiál je vysoce pevný a zároveň lehký, což umožňuje snadnou manipulaci a umístění němého sluhy v různých prostorech.

 Věšák a botník jsou navrženy tak, aby se perfektně hodili do moderního interiéru, ale zároveň nabízeli dostatek úložného prostoru pro oblečení a další předměty. Jeho tvar noty dodává celému nábytku unikátní a originální vzhled, který rozhodně nezůstane bez povšimnutí.

Celkově lze říci, že tento designový němý sluha je skvělým příkladem spojení moderního designu a funkčnosti.