Stránky jsou ve výstavbě. Za případé potíže se omlouváme.
IMG-LOGO KATEŘINKY
BAKALÁŘI

ZÁCHRANÁŘSTVÍ

Studijní obor Záchranářství

Atraktivní čtyřletý maturitní obor pro žáky s dobrým zdravotním stavem, fyzickými a psychickými předpoklady k náročnému studiu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nám s účinností od 1.9.2009 schválilo jako jediné škole v Libereckém kraji nový čtyřletý maturitní atraktivní obor. Školní vzdělávací program Záchranářství a bezpečnost obyvatel je zpracován podle Rámcového vzdělávacího programu 68-42-M01 Bezpečnostně právní činnost. Název ŠVP odpovídá připravované profilaci tohoto studia. Obor připravuje absolventy pro práci v integrovaném záchranném systému, bezpečnostních složkách a záchranných sborech (např. Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Městská policie, Armáda ČR, bezpečnostní agentury, záchranáři apod.). Kromě toho mohou absolventi pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách a vysokých školách. Mimo jiné bude kladen důraz na dva světové jazyky, právo, zdravotnickou první pomoc, ale také na sebeobranu, horolezectví, potápění, střelbu a další atraktivní činnosti.

Studium je určeno pro chlapce a děvčata s dobrým zdravotním stavem, dobrým prospěchem a s fyzickými a psychickými předpoklady k náročnému studiu.

Při tvorbě Školního vzdělávacího programu spolupracujeme s Okresním ředitelstvím Policie ČR, Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, 31. brigádou radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci, ředitelstvím Městské policie v Liberci, bezpečnostní agenturou D&D security a dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

Pro výuku Řízení motorových vozidel disponuje škola vlastní autoškolou a může poskytovat řidičská oprávnění od motocyklů až po nákladní auta s přívěsem.

V rámci studia mohou žáci získat kromě řidičského oprávnění také průkaz plavčíka i zbrojní průkaz.


Více informací naleznete v UČEBNÍM PLÁNU