Stránky jsou ve výstavbě. Za případé potíže se omlouváme.
IMG-LOGO KATEŘINKY
BAKALÁŘI

Design interiéru

Studijní obor Design interiéru

Čtyřletý maturitní obor Architektura a design interiéru je vhodný pro chlapce i děvčata s dobrým prospěchem, tvořivostí a výtvarným projevem se zájmem o atraktivní povolání bytových architektů a designérů, kteří se zabývají navrhováním interiérů.

Žáci se v průběhu studia naučí navrhovat nábytek, vybavení a zařízení interiérů včetně dispozičního řešení, návrhu barevného provedení, výběru podlahových krytin, bytových textilií, osvětlení. Podrobně se seznámí s materiály a technologií výroby nábytku, naučí se zpracovávat konstrukční dokumentaci, pracovat se speciálními grafickými programy, posuzovat ekonomické aspekty výroby i základy účetnictví. Součástí studia jsou i odborné exkurze a žáci mají možnost navštívit přední národní i mezinárodní výstavy a veletrhy (např. Národní galerii v Praze, Zwinger v Drážďanech, Louvre a veletrh nábytku a bytových doplňků Ameublement & Décoration v Paříži, Wohnen & Interieur-Messe ve Vídni nebo Salone Internazionale del Mobile v Miláně.) V průběhu studia mohou žáci získat i výuční list v oboru Truhlář.

Žáci se účastní za výhodných podmínek mezinárodních stáží. Kromě odborných vědomostí a dovedností a komunikačních schopností v angličtině, obdrží na závěr stáže mezinárodní Europass, prokazující získané mezinárodní, praktické kompetence. Ve školním roce 2012/2013 odjelo ve třech bězích 20 žáků na čtrnáctidenní stáž do Finska v programu Leonardo da Vinci. Žáci měli veškeré náklady hrazeny z prostředků EU včetně jazykové přípravy před odletem s rodilým mluvčím, letenek, ubytování, stravování, odborných exkurzí a výletů. Škola se snaží tyto oblíbené a úspěšné akce opět zorganizovat.


Více informací naleznete v UČEBNÍM PLÁNU

Podklady k maturitě