Stránky jsou ve výstavbě. Za případé potíže se omlouváme.
IMG-LOGO KATEŘINKY
BAKALÁŘI

Čalouník

Studijní obor Čalouník

Tento atraktivní a unikátní tříletý učební obor - jediný v rámci celé České republiky, je určen pro děvčata a chlapce s výtvarným citem a zájmem o historický stylový nábytek.

Žáci se naučí restaurovat všechny druhy stylového starožitného čalouněného nábytku, vyrábět jeho repliky včetně oprav a restaurování interiérových dekorací. Restaurování stylového čalouněného nábytku i výroba jeho replik se provádí s použitím původních technologických postupů i materiálů. Kromě toho se žáci naučí zhotovovat i opravovat moderní čalouněný nábytek s vysokými nároky na uměleckořemeslné práce.

Absolventi mají rozšířenou možnost uplatnění v praxi o restaurování starožitného nábytku pro památkové objekty a pro soukromé sbírky historického nábytku a pro výrobu jeho replik. Podle kvality a množství své práce obdrží žáci i peněžitou odměnu. Studium je zakončeno výučním listem. Škola má oprávnění pro restaurování uměleckých děl a je členem RUDOLFINEA o.s. - sdružení pro umělecká řemesla. Přímo na naší škole je možnost 2 letého nástavbového studia k získání maturity.


Více informací naleznete v UČEBNÍM PLÁNU